torba3.jpg
Torba płócienna – własny design

Torba płócienna – własny design

Bycie stylową i wyróżniającą się w tłumie niekoniecznie wiąże się z zakupami u zagranicznych projektantów mody. Piękny wzór na torbie płóciennej możesz w kilkanaście minut zrobić sama! Efekt zachwycający, zazdrość koleżanek gwarantowana!Wcale nie musisz spędzać wielu godzin żmudnej pracy, by stworzyć ekotorbę na zakupy czy na plażę. Pokażemy Ci, jak dysponując zaledwie dwoma artykułami, przemienić zwykłą torbę w prawdziwe cudo. W roli głównej ekologiczna torba materiałowa w jasnym kolorze. Dlaczego w jasnym? Żeby namalowane na niej paski były dobrze widoczne.

Co będzie potrzebne:

  • płócienna torba – biała lub ecru
  • farby do materiału
  • pędzelek
  • taśma maskująca tesa® Premium Classic, 50m x 19mm

Jak to się robi:
  • Połóż torbę na płaskiej powierzchni (blat stołu, biurka, podłoga) i wygładź.
  • Rozpocznij naklejanie pasków z taśmy maskującej tesa®, według własnej koncepcji. Mogą to być paski poziome, pionowe, skośne. Jeśli stawiasz na paski równoległe, odmierz odległość między nimi (możesz zaznaczyć odległości ołówkiem).
  • Zamaluj przestrzenie między nimi na wybrany kolor. Nie musisz martwić się, że wyjedziesz pędzelkiem poza linię na taśmę – taśma maskująca tesa® zapewnia schludny, dokładny efekt.
  • Zostaw torbę w suchym, ciepłym miejscu. Poczekaj ok. 15-30 minut aż farba wyschnie.
  • Delikatnie usuń taśmę pod kątem 45 stopni – gotowe!

Wyschło? Wspaniale! Zarzuć torbę na ramię, rusz w drogę i ciesz się jej niepowtarzalnym designem. Wybranym koleżankom możesz zdradzić sekret: maskująca taśma tesa® + farby = gwarantowany sukces modowy.

Popytaj w sklepie o specjalną farbę do tkanin i materiałów – wprawdzie dobrze sprawdzają się tu akryle, ale mogą się sprać po którymś praniu. Wybór koloru farby całkowicie dowolny! My postawiliśmy na marynarski motyw, czyli połączenie niebieskiego i bieli.

Dla lepszego zobrazowania poszczególnych etapów działań, udostępniliśmy parę zdjęć, ułatwiających pracę. Nasz trik, który ze zwykłej torby uczyni prawdziwie modne cudo na letnie dni, jest bardzo prosty. Usatysfakcjonowane będą nawet najbardziej leniwe majsterkowiczki!

Jak to się robi:

Potrzebne materiały
tesa SE
Potrzebne materiały

01

Potrzebne materiały

Oto Twój niezbędnik: pędzel, farba, taśma. No i torba materiałowa bez nadruku.

Pomaluj wzór
tesa SE
Pomaluj wzór

02

Pomaluj wzór

By zapewnić precyzyjny, schludny efekt malowania, posłuż się taśmą maskującą tesa®. Dzięki niej dotrzesz pędzlem w każde miejsce, tworząc idealnie proste paski.

torba3.jpg
tesa SE
Gotowe!

03

Gotowe!

Twoja własnoręcznie wykonana torba to świetna alternatywa dla taśmowo produkowanych gadżetów zakupowych. Zachęcamy do dalszych eksperymentów! Może paski pionowe lub skośne?

tesa_05281int_pa_004_fullsize.jpg
Taśma malarska tesa® CLASSIC do odcinania kolorów

04

Taśma malarska tesa® CLASSIC do odcinania kolorów

Taśma malarska tesa® CLASSIC do odcinania kolorów