Twoje doniczki w nowej odsłonie

Twoje doniczki w nowej odsłonie

Ze specjalną dedykacją dla wszystkich miłośniczek przepięknych, kwitnących dekoracji: Sprawdź, jak w kilku prostych krokach nadać doniczkom nowy, niebanalny wygląd.Dopadła Cię nieodparta chęć na wprowadzenie drobnych zmian w pokoju? Szukając w głowie ciekawych pomysłów, zasiadasz wygodnie na kanapie i mimowolnie wpatrujesz się w blask z okna, tak jakby oświecenie miało przyjść właśnie z tej strony. Co się okazuje? Dokładnie tak jest! Obecne na parapetach doniczki wymagają metamorfozy. Stały się nudne i przestały zachwycać swoją formą. Chciałabyś je jakoś ożywić, ale nie wiesz do końca jak to zrobić? Poznaj nasz sposób.

Co będzie potrzebne:

  • farby do malowania ceramiki, najlepiej akrylowe
  • pędzelek,
  • nożyczki,
  • taśma maskująca tesa® Premium Classic

Jak to się robi:
  • Po oczyszczeniu powierzchni doniczki, przyklej do niej kawałki taśmy maskującej, tworząc z nich zaplanowany wzór. My wybraliśmy poprzeczne i podłużne paski oraz trójkąciki. Możliwości jest naprawdę wiele. Sama zdecyduj, jaki motyw jest Twoim ulubionym.
  • Zamaluj niewyklejone miejsca. Co istotne, specjalne farby do malowania ceramiki są dość drogie. Idealną alternatywą będą tu akryle - zapewniają trwały efekt i są trudne do zmycia. Co więcej, dzięki doskonałemu kryciu i gęstej konsystencji, można przy ich użyciu uzyskać dowolne faktury i efekty. Inną opcją są zwykle plakatówki, jednak nie posiadają one tak cennych właściwości, jak poprzednia propozycja.
  • Kiedy farba wyschnie, delikatnie usuń taśmę. Wstaw do doniczki osłonkę z kwiatami lub najzwyczajniej wsyp do niej trochę ziemi i przesadź kwiaty, zioła lub inne rośliny. Postaw nowe dekoracje na parapetach, meblach i gdzie tylko zechcesz.
Na zakończenie pozostaje Ci tylko jedno – uczucie ogromnej satysfakcji, że zrobienie czegoś samodzielnie może być powodem prawdziwej dumy z przyjemnie spędzonego czasu.

Jak to się robi:

Twoje doniczki w nowej odsłonie

01

Końcowy efekt...

... zależy od Ciebie!

tesa SE
Sposób na ożywienie doniczek

02

Sposób na ożywienie doniczek

Taśma malarska tesa® Premium Classic, zestaw do malowania, nożyczki i odrobina wyobraźni wystarczą, aby stare doniczki mogły zachwycać nowym, niezwykle uroczym wyglądem.

tesa SE
Pełna dowolność w tworzeniu wzorów!

03

Pełna dowolność w tworzeniu wzorów!

Paski w poprzek, wzdłuż i małe trójkąty to jedynie przykładowe motywy, jakie mogą zdobić doniczki. Daj upust wyobraźni i udekoruj je jak tylko zapragniesz.

tesa SE
Gotowy efekt

04

Gotowy efekt

Podoba Ci się nasze wykonanie? Jeśli tak, zarezerwuj chwilę wolnego czasu i stwórz własne doniczki – na podobieństwo naszych lub całkowicie odmienne.

Malarska taśma tesa® CLASSIC PREMIUM

05

Malarska taśma tesa® CLASSIC PREMIUM

Malarska taśma tesa® CLASSIC PREMIUM