Mobil geometryczny ze słomek

Mobil geometryczny ze słomek

Wystrój pokoju maluszka: Geometryczny mobil wykonany ze słomek mocuje się za pomocą dużych, usuwalnych haczyków dekoracyjnych przezroczystych tesa Powerstrips® DECO. Doskonałe do realizowania pomysłów na dekoracje!Poziom trudności : Inspiracja

Pomysły na pokój dziecięcy: Trudno uwierzyć, że te małe latające figurki wykonane są z prostych słomek. Instrukcja wykonania tej dekoracji może wydawać się trudniejsza niż jest w rzeczywistości. Ale warto spróbować – a potem przymocować to małe dzieło sztuki do sufitu za pomocą przezroczystego haczyka dekoracyjnego tesa Powerstrips® DECO. A kiedy już się znudzi, można go będzie z każdej chwili zdjąć bez pozostawiania śladów. Najlepsze rozwiązanie dla wszelkich pomysłów na dekorację wnętrz.

  • Mocno związać wstążki na górze i odciąć pozostałą część.
  • Na zwisającą wstążkę nawlec paciorek.
  • Korzystając z powyższej instrukcji utworzyć kilka elementów.

Jak to się robi:

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 1

01

Krok 1

Potrzebne materiały: Metalowa obręcz do abażurów Ø 30 cm (sklep plastyczny), wstążka o szer. 3 mm (na jeden element 1,5 m + 3 m, w zależności od wysokości sufitu), papierowe słomki, drewniane paciorki Ø 12 mm, linijka, nożyczki, długa igła, haczyki dekoracyjne przezroczyste duże tesa Powerstrips® DECO.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 2

02

Krok 2

Najpierw przytnij słomki: na jeden element, trzy kawałki po 9 cm i sześć po 7 cm długości.
Następnie odetnij1,5 m wstążki i przewlecz ją przez igłę. Teraz nawlecz kawałki słomek: jedna długa, dwie krótki, jedna długa. Zawiąż koniec wstążki u góry, uwzględniając kawałek o długości ok. 30 cm na powieszenie.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 3

03

Krok 3

Teraz nawlecz jeden długi i jeden krótki kawałek. Zawiąż wstążkę na dolnym końcu. Nawlecz paciorek na wstążkę.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 4

04

Krok 4

Teraz przeciągnij igłę przez krótki kawałek aż do środka. Weź nowy krótki kawałek i nawlecz go poprzecznie do kolejnego elementu. Zawiąż wstążkę pomiędzy kawałkami.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 5

05

Krok 5

Nawlecz kolejny poprzeczny kawałek i zawiąż na środku. Powtórz to samo z ostatnim kawałkiem.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 6

06

Krok 6

Teraz przeciągnij igłę przez długi kawałek aż do góry.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 8

07

Krok 8

Przed przymocowaniem plastrów Powerstrips® powierzchnię należy dokładnie oczyścić. Z plastra Powerstrips® zdjąć folię ochronną. Plaster Powerstrips® mocno dociskać przez przynajmniej pięć sekund do sufitu. Nie usuwać folii ochronnej na końcówce. Następnie usunąć drugą folię ochronną.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 9

08

Krok 9

Nałożyć haczyk na plaster Powerstrips®, dokładnie ponad linią, dociskać mocno przez co najmniej pięć sekund. Nie przyciskać końcówki.

tesa SE
Geometric mobile from straws / Step 10

09

Krok 10

Odetnij trzy kawałki wstążki: Długość uzależniona jest od wysokości sufitu i wybranej wysokości umieszczenia mobilu. Wiąże się je w regularnych odstępach na metalowej obręczy. Związać wszystkie trzy wstążki w odległości 30 cm od obręczy.
Zawieś mobil na haczyku sufitowym.
Przywiąż elementy do obręczy na różnych wysokościach. Zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi pomysłami na urządzanie domu!

Powiązane produkty