t3_www.jpg
Malowane tenisówki

Malowane tenisówki

Jak przerobić zwykłe, nudne tenisówki, aby stały się całkowicie unikalne, jedyne w swoim rodzaju? Można pomalować je np. w paski. Dlaczego akurat ten motyw? Z prostej przyczyny. Jest on uniwersalny, łatwy w wykonaniu i co najważniejsze – zawsze trendy.Najmodniejsze trampki, szczególnie wzorzyste, zachwycające pięknymi rysunkami są zazwyczaj dosyć drogie. Zamiast inwestować w kosztowne obuwie, warto pokusić się o metamorfozę starych tenisówek lub przerobić nowe. Grunt, aby były one jednolite, najlepiej białe. My postawiliśmy na motyw z paskami. Podoba Ci się nasz pomysł? Sprawdź, jak krok po kroku go wykonać!


Co będzie potrzebne:

  • tenisówki
  • farbki do malowania tkanin
  • pędzelek
  • nożyczki
  • taśma maskująca tesa® Premium Classic, 50m x 19mm

Jak to się robi:
  • Zaplanuj wzór, jaki chcesz, aby znajdował się na trampkach.
  • Z pomocą taśmy maskującej, wyklej go na materiale.
  • Zamaluj pozostawione miejsca.
  • Gdy farba dobrze wyschnie, delikatnie odklej taśmę.

Poniżej zamieściliśmy kilka zdjęć, które powinny być pomocne w realizacji pomysłu na niebanalne trampki w paski. Postawiliśmy na dwa kolory – niebieski i czerwony. Barwy te, w połączeniu z białą tkaniną tenisówek, prezentują się naszym zdaniem bardzo uroczo. Dla większej oryginalności, lekko zróżnicowaliśmy kolorystykę na obu butach.

Spodobał Ci się nasz pomysł? Wykorzystaj go w praktyce! Twoje nowe trampki mogą wyglądać zupełnie inaczej. Pełna dowolność w tworzeniu wzorów i wyborze barw! Zaszalej z kolorami, powyklejaj finezyjne kształty, wskocz w wygodne tenisówki własnej roboty! Intrygujący, a przede wszystkim prosty trik na ożywienie ich designu, prawda?

Jak to się robi:

t1_www.jpg
tesa SE
Tenisówki w paski – potrzebne materiały

01

Tenisówki w paski – potrzebne materiały

W roli głównej nowo zakupione lub wyprane, stare tenisówki. Z pomocą taśmy tesa®, farbek do malowania tkanin i kilku dodatkowych materiałów nadasz im niezwykle oryginalnego wyglądu. Motyw przewodni to paski – wzór zawsze modny i uniwersalny.

t2_www.jpg
tesa SE
Przed malowaniem

02

Przed malowaniem

Utnij kilka kawałków taśmy tesa® Premium Classic i obklej obuwie, pozostawiając wolne miejsca do zamalowania farbkami.

t3_www.jpg
tesa SE
W oczekiwaniu na rezultat

03

W oczekiwaniu na rezultat

Gdy już pomalujesz buty, poczekaj do wyschnięcia farby. Następnie delikatnie odklej taśmę i przygotuj się na piorunujący efekt.

t4_www.jpg
tesa SE
Gotowy efekt

04

Gotowy efekt

Pamiętaj, że zamiast pasków, możesz zaplanować naprawdę przeróżne, finezyjne kształty. Kwadraciki, trójkąty… co zechcesz! Stonowane lub żywe, kontrastowe barwy – według uznania. Wystarczy trochę wolnego czasu i odrobinka kreatywności, aby zwykłe, nudne tenisówki poddać oryginalnej metamorfozie.

tesa_05281int_pa_004_fullsize.jpg
Papierowa taśma malarska tesa® CLASSIC PREMIUM

05

Papierowa taśma malarska tesa® CLASSIC PREMIUM

Papierowa taśma malarska tesa® CLASSIC PREMIUM