Choinka

Świąteczna ozdoba, która cieszy wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Dzieci z przyjemnością pomogą Ci w tworzeniu i ozdabianiu choinki okiennej w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. A po świętach zdejmiesz ją w minutę, i to bez pozostawiania śladów.Poziom trudności : Inspiracja

Ta urocza bożonarodzeniowa dekoracja okienna wniesie do Twego domu świąteczną radość. Jej wykonanie jest szybkie i proste, a co najważniejsze, pozwoli Ci dać upust swojej kreatywności. A kiedy święta miną, ściągniesz ją z okna nie pozostawiając na nim żadnego śladu!

Jak to się robi:

What you need
tesa SE
What you need

01

Krok 1

Potrzebne materiały: okno, sztuczny śnieg w rozpylaczu, taśma maskująca tesa, bombki, lampki choinkowe, lameta i paczka przezroczystych haczyków dekoracyjnych dużych tesa Powerstrips® DECO. Zacznij od naprawdę starannego oczyszczenia okna. Najlepiej w tym celu użyć środka czyszczącego na bazie alkoholu.

Step 2
tesa SE
Step 2

02

Krok 2

Teraz czas zaprojektować choinkę okienną. Za pomocą taśmy maskującej wykonaj obrys choinki. Pamiętaj, żeby jej gałęzie były odpowiednio szerokie, aby potem było na czym wieszać ozdoby! Kiedy już uzyskasz właściwy kształt, na zewnętrznych końcach gałęzi przyklej przezroczyste haczyki dekoracyjne duże tesa Powerstrips® DECO. Na nich powiesisz bombki i lametę.

Step 3
tesa SE
Step 3

03

Krok 3

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Przydałoby się więc trochę śniegu. Rozpyl sztuczny śnieg wewnątrz obrysu wykonanego taśmą maskującą, dokładnie wypełniając sylwetkę choinki. Dobrze jest zasłonić resztę okna przed odpryskami. W tym celu można wykorzystać gazetę, którą przyklejamy do okna małymi kawałkami taśmy maskującej tesa. Kiedy już wyrównasz warstwę sztucznego śniegu, ostrożnie usuń gazetę i taśmę maskującą.

Step 4
tesa SE
Step 4

04

Krok 4

Czas na bombki i lametę. Puść wodze fantazji: tu nie ma żadnych reguł, Twoja choinka może równie dobrze być minimalistyczna jak i bizantyjska. Możesz zastosować kolory pasujące do wystroju pomieszczenia, albo totalnie kontrastowe. Wybierz naturalistyczne szyszki sosnowe i rustykalny szpagat albo postaw na krzykliwe zestawienie różu i fioletu. Jedyną granicą jest Twoja wyobraźnia.

Step 5
tesa SE
Step 5

05

Krok 5

Choinka nie obędzie się bez lampek. Lampki choinkowe bez problemu powiesisz na dużych przezroczystych haczykach dekoracyjnych tesa Powerstrips® DECO. Jeśli gniazdko elektryczne znajduje się za daleko od okna, idealnym rozwiązaniem będą lampki zasilane baterią. I to wszystko. Teraz możesz rozsiąść się wygodnie, odprężyć i podziwiać. Wesołych Świąt!

06

Powiązane produkty